Pokládka plovoucí podlahy svépomocí - AQUAFIX RIGID VINYL CLICK

Vinylová podlaha Aquafix Rigid Vinyl Click má všechno pro to, aby byla její pokládka jednoduchá. Integrovanou podložku, patentovaný systém zámků a teď už i videonávod, jak na to.

Vinylová podlaha Aquafix Rigid Vinyl Click má všechno pro to, aby byla její pokládka jednoduchá. Integrovanou podložku, patentovaný systém zámků a teď už i videonávod, jak na to.

 

 

1. Příprava podkladu pro montáž vinylové podlahy

Než se pustíte do pokládky nové vinylové podlahy, je třeba odstranit staré podlahové krytiny, na něž není možné vinylovou podlahu položit. Mezi ty patří koberec, filc, staré plovoucí podlahy nebo krytiny typu CV (měkčené PVC podlahy). Pokládku usnadní krytiny, které jsou nalepené celoplošně, bez deformací a výškových odstupů (dlažba, tvrdé PVC, marmoleum), protože v případě, že splňují požadavky na rovinatost a vlhkost, je možné pokládat vinylové dílce rovnou na ně.  

Vinylová podlaha je vhodná i pro použití na podlahové topení, které je zalité právě v betonu nebo anhydritu. V případě podlahového topení vždy věnujte pozornost doporučení, které najdete u každé podlahy.

Před pokládkou nechte podlahu aklimatizovat v dané místnosti minimálně 48 hodin. Balíky musí být v dostatečné vzdálenosti od obvodových zdí a nesmí být na přímém slunečním svitu. Doporučujeme skládat max. 3 balíky na sebe.

 

Vhodné prostředí pro aklimatizaci podlahy:

Nezapomeňte podlahu zkontrolovat proti dopadajícímu světlu – musí být bez vad. Pokud tomu tak není, podlahu nepokládejte a kontaktujte dodavatele.

 

2. Nářadí pro pokládku plovoucí vinylové podlahy

Zámkové podlahy jsou oblíbení hlavně proto, že k jejich pokládce není potřeba mnoho nářadí a pokládku zvládne i laik. I ten však bude potřebovat základní vybavení: kladivo, dorážecí špalek, který nebude ničit styčnou plochu lamel, distanční klínky, úhelník, tučku a nástroj pro řezání (nejbezpečnější a nejpoužívanější je přímočará pila. Pro zkrácení obvodových lišt je možné využít pokosovou pilu.

 

3. Správné založení první řady

Správné položení první řady je nejdůležitější z celé pokládky. Samotnou instalaci vinylové podlahy Aquafix Clic usnadňuje integrovaná podložka, tuhá kompozitní deska a zámkový systém, který umožňuje pokládku po celých řadách.

Dejte si pozor na orientaci lamely, kterou začínáte. U našich produktů se většinou můžete řídit pravidlem, že menší viditelný zámek z dekorové strany jde ke zdi. Doporučujeme i tento malý zámek u zdí odstranit.

U první řady se lamely spojují krátkým zámkem. Snažte se, aby rohy u lamely lícovaly. Odstup kolem pevných konstrukcí musí být dostatečně velký – nejčastěji udávaná hodnota je 10 mm. 

 

Při pořizování obvodových lišt počítejte s tím, že odstup lamel od konstrukce je přibližně 10 mm. Volte je tak, aby měly dostatečný přesah a lišta dilataci spolehlivě překryla.

 

Správný způsob zkrácení poslední lamely najdete ve videu v čase 3:26.

 

4. Přidání další řady

Poté, co zacvaknete lamely krátkým zámkem i ve druhé řadě (s dostatečným přesahem  minimálně 20 cm), lze postupně z jedné strany na druhou zacvakávat dlouhé zámky a spojit tak obě řady. Následně proveďte kontrolu správnosti usazení a v případě proveďte korekci. V místě, kde budete doklepávat zámek do správné pozice, musíte u zdi umístit dilatační klínky. Stejným způsobem pokračujte u dalších řad.

 

U dřevěného dekoru je možné pokládku provádět s náhodným přesahem dalších řad. Přesah musí být ale vždy minimálně 20 cm.

 

 

5. Pokládka podlahy po jednotlivých lamelách

Při instalaci po jednotlivých lamelách se nasadí dlouhý zámek, dorazí se na těsno k sousední lamele a následně dojde k položení a zacvaknutí dlouhého zámku. Poté doporučujeme za pomoci malého špalíku s originálním zámkem provést doražení lamely do správné polohy.

Dořez posledních lamel se nejlépe provádí pomocí celé malely. Na řadu, která je poslední zacvaklá, se vyskládá další celá řada, která je s touto řadou půdorysně shodná. Následně se originální lamela v celé své šířce přirazí ke zdi a druhá dlouhá hrana naznačuje místo, kde se provede řez.

Poslední řada se opět zacvakává pomocí dorážecího železa nebo širokého dlátka. Po odstranění klínků přichází na řadu lištování. Lišta musí být zvolena tak, aby překryla dilataci – musí být širší s dostatečnou rezervou. K instalaci se nejvíce hodí pokosová pila a montážní lepidlo, které zaručí dostatečnou pevnost spoje mezi zdí a lištou (montážní lepidla - např. Sikaflex 118 Extreme Grab). Využívá se také tavná pistole s fixační silou do pár vteřin (dle typu použitého lepidla).

V případě kovových zárubní doporučujeme dilataci zatmelit vhodným tmelem. Zárubně, které jdou podříznout, doporučujeme před instalací takto upravit.

V průchodech je podlaha ukončena přechodovou lištou

Podlahy Brased s.r.o.
Nejdříve se prosím přihlašte.

Uživatel

Povinné pole Uživatelské jméno (min. 6 znaků).
Povinné pole Heslo (min. 6 znaků).
Váš nákup
Váš košík je prázdný