+420 737 211 548 | objednavky@brased.cz POTŘEBUJETE PORADIT S OBJEDNÁVKOU? ZAVOLEJTE NÁM!
Vaše objednávka
 
Košík je prázdný.

Vyhrajte nákupem podlahy 100 000 Kč Plánovač podlah Plánovač vinylové podlahy Objectflor Plánovač podlahy Project Floors Konfigurátor podlah Forbo Flotex

Certifikáty zdravotně nezávadných podlah

Ať pořizujete podlahu do domácnosti, kanceláře, prodejny, učebny nebo ordinace, vždy chcete tu nejlepší kvalitu. Vedle vysoké odolnosti a dlouhé životnosti je ale potřeba zaměřit se také na další důležitý parametr - zdravotní nezávadnost. Vyplatí se důvěřovat mezinárodním certifikátům, které mají limity mnohdy nastaveny ještě přísněji, než je tomu u běžně používaných norem.

 

VINYLOVÉ PODLAHY

Indoor Air Comfort Gold a Greenguard Gold – minimalizace chemického znečištění vnitřních prostorů

Certifikační programy hodnotí výrobky podle nastavených kritérií. Certifikátů je mnoho, proto je třeba porovnat hodnoty a limity škodlivin pro jejich získání a podle toho vybírat vinylovou podlahu.

Indoor Air Comfort Gold

Pro získání emisního certifikátu Indoor Air Comfort Gold je potřeba splnit nejpřísnější kritéria. Na mezinárodní úrovni ho uděluje nezávislá společnost Eurofins a pro zákazníky znamená záruku, že produkt splňuje požadavky na nízké emise a přispívá ke zdravému vnitřnímu prostředí. „Gold“ v názvu znamená, že produkt splňuje nejen emisní limity, ale vyhovuje i přísnějším dobrovolným specifikacím vydaných EKO značkami.

Pod drobnohledem jsou vstupní suroviny, výrobní postupy i následné procesy. Stabilní kvalitu výrobků dozorují náhodné kontroly.

 

Certifikát Greenguard Gold

Certifikát najdete nejčastěji v souvislosti se zvláštními požadavky škol a školek.  Dříve byl známý pod názvem Greenguard Children & Schools Certification, dnes je produktům udělován na dvou úrovních – základní Green Guard a přísnější Greenguard Gold.

Produkt s certifikací Greenguard je testován na více než 10 000 chemikálií a emisí VOC.  Certifikační agentura kontroluje i výrobní proces produktů. Výrobky pravidelně testují a zajišťují trvale nízké úrovně emisí.

U podlah s certifikátem GG jsou výrobci povinni zveřejňovat přesné hodnoty emisí. Certifikace nekontroluje obsah chemikálií v materiálu, měří pouze emise z těchto látek. Na ftaláty testuje jen úroveň GOLD. I tento certifikát uděluje nezávislá organizace.

Hexamoll Dinch – Zdravotně nezávadný plastifikátor bez ftalátů speciálně vyvinutý pro produkty, které přicházejí do blízkého kontaktu s lidmi (např. lékařské pomůcky nebo obaly).

 

FLOTEX

A+ Emissions Dans L'Air Intérieur

Nejpřísnější francouzská klasifikace VOC A+ nebo VOC A. A+ je nejvyšší stupeň této certifikace, který stanovuje limit pro emise formaldehydu s maximální hodnotou 10 μg/m3. Tento certifikát musí mít na francouzském trhu stavební materiál a dekorace do domácností.

Ve Francii platí povinnost označování výrobků pro stavebnictví, nátěry nebo dekorace domácnosti. Zaměřuje se na 10 škodlivých látek (formaldehyd, acetaldehyd, toluen, tetrachlorethylen, xylen, trimethylbenzen, dichlorbenzen, ethylbenzen, butoxyethanol a styren). Zelená symbolizuje nejlepší výsledky, zatímco červená varuje před škodlivostí. Odpovědnost za testování nese výrobce.

Indoor Air Comfort Gold

viz. vinylové podlahy

 

LINOLEUM MARMOLEUM

Přírodní podlahy vyráběné pod značkou Marmoleum jsou spojeny s udržitelností, odolností, vysokou kvalitou a inovativním designem. Jsou to nejekologičtější podlahové krytiny.

UL Certified

Underwriter Laboratories (UL) je jednou z nejstarších nezávislých certifikačních společností. Certifikují produkty, zařízení, procesy nebo systémy a vydávají více než dvacet různých certifikátů UL pro širokou škálu kategorií. U Marmolea najdete certifikaci o šetrnosti k životnímu prostředí, která se týká celého životního cyklu výrobku – od získání přírodních surovin až po likvidaci.

Nordic Environmental Label

Certifikace usnadňuje spotřebitelům nalezení produktů šetrných k životnímu prostředí. Za 30 let existence značky se její využívání posunulo od toaletního papíru a pracích prostředků k domům nebo obchodům.

Der Blaue Engel

Německá nezávislá a důvěryhodná značka, která nastavuje standardy pro produkty a služby šetrné k životnímu prostředí.

Umweltzeichen

Rakouská nezávislá certifikační ekoznačka pro kvalitu a ohleduplnost k životnímu prostředí.

 

KOBERCOVÉ ČTVERCE

Ska Rating

Hodnocení SKA je metoda environmentálního hodnocení, měřítko a standard pro vybavení mimo domácnosti od společnosti Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS) a byla spuštěna v roce 2009. Od podobných certifikací (BREEAM, LEED) se liší v tom, že se specializuje pouze na kanceláře a jejich udržitelnost.

GUT

Značka uznávaná jako záruka ochrany životního prostředí a spotřebitele. U všech produktů, které mají označení GUT, je zaručeno, že splňují vysoké ekologické standardy stanovené přísnými kritérii GUT. Certifikace byla původně vytvořena za účelem sjednocení systému označování textilních podlahových krytin v celé Evropě. V současnosti integruje údaje o výkonu a životním prostředí a je stále založen na evropských testovacích standardech.

BREEAM

Building Research Establishment Environmental Assessment Method znamená, že  krytina splňuje kritéria pro použití v trvale udržitelné výstavbě. Měřítka pro trvale udržitelnou výstavbu zohledňují širokou škálu kritérií a kategorií od energie po ekologii. Zahrnují hledisko týkající se užívání energie a vody, vnitřního prostředí (zdraví a kvalita života), znečištění, dopravy, materiálů, odpadu, ekologie a řídících procesů.

LEED

Certifikace udržitelnosti budov. Nejpopulárnější certifikace ekologického stavitelství na světě. Byla vyvinuta neziskovou organizací U.S. Green Building Council a má systémy hodnotící design, konstrukci a údržbu ekologických budov, domů a čtvrtí či sousedství, která má za cíl aby byli stavitelé a developeři více zodpovědní k životnímu prostředí a používali materiály efektivně.

×