+420 737 211 548 | objednavky@brased.cz POTŘEBUJETE PORADIT S OBJEDNÁVKOU? ZAVOLEJTE NÁM!
Vaše objednávka
 
Košík je prázdný.

Vyhrajte nákupem podlahy 100 000 Kč Plánovač podlah Plánovač vinylové podlahy Objectflor Plánovač podlahy Project Floors Konfigurátor podlah Forbo Flotex

EXTRÉMNĚ ODOLNÉ VINYLOVÉ PODLAHY EXPONA CLIC 19 dB

Vinylová podlaha s tuhým jádrem, které snižuje nároky na přípravu podkladu, přináší do interiérů maximální odolnost a stabilitu podlahy. Nosná deska je posílena o kamenivo (minerální složku - SPC), díky níž překonává např. spáry dlažby nebo ji lze položit na nevystěrkovaný rovný podklad. Má integrovanou podložku, která jí dodává pružnost a je tak komfortní pro chůzi. Podlaha v prémiové kvalitě je tím pravým pro všechny moderní interiéry.

 SPC Rigid vinylová podlaha Expona Clic 19 dB 9025 Icelandic Oak

Expona Clic 19 dB 9025 Icelandic Oak

Tuhé jádro ULTRA HD Mineral Core

Jádro heterogenní vinylové podlaha Expona Clic 19 dB posiluje přírodní vápencový prášek. Ten dodává podlaze stabilitu a odolnost. Nosná deska je vyrobena speciální metodou bez změkčovadel. Husté jádro není z elastického materiálu, takže je tužší a tvrdší a nereaguje tak na teplo (neměkne) nebo změny teplot.

Podlaha díky jádru překoná drobné nerovnosti podkladu a snižuje tak požadavky na jeho přípravu. Může být instalována na původní podklad (např. na dlažbu), aniž by se prokreslovaly drobné nerovnosti.

Tuhé jádro s tvrzenou povrchovou vrstvou podlahy ji posouvá do zátěžové třídy 34.

Expona Clic 19 dB - Tuhé jádro ULTRA HD Mineral Core

 

ULTRA HD IXPE Foam

Speciální první vrstva o velmi vysoké hustotě prodlužuje životnost zámků. Ty jsou až o 60 % odolnější, než konkurenční řešení.

Extrémně houževnatá podložka je silná jen 1 mm a dosahuje exkluzivní akustický útlum a funguje jako zvukově izolační vrstva.

Expona Clic 19 dB - ULTRA HD IXPE Foam

 

Útlum hluku 19 dB

Všechny materiály, přísady a příměsi dávají dohromady obzvlášť tichou podlahu. Tlumí hluk o 19 dB a je skvělým řešením pro redukci kročejového hluku v moderních interiérech. Je vhodná jak pro novostavby, tak pro rekonstrukce.

Všechny materiály, přísady a příměsi dávají dohromady obzvlášť tichou podlahu - Expona Clic 19 dB

 

Zámky Välinge 5G-i

Pokládka vinylové podlahy Expona Clic 19 dB je snadná a rychlá záležitost. Zámky Välinge 5G-i se systémem „PUSH DOWN“ jsou o 30 % pevnější než konkurenční řešení a zabraňuje svému vycvaknutí.

Nosná deska o síle 5,5 mm společně s pevnými zámky vytváří maximální stabilní podlahu. Na jednu místnost (25 až 40 m2) je potřeba cca hodina času. Po položení dílců je možné ihned podlahu používat. Nízká instalační výška (6,5 mm) nesnižuje světlou výšku místnosti.

 

100% voděodolná

Povrch kryje PUR  vrstva, která uzavírá mikropraskliny a povrh je tak zacelený. Nejenom, že je podlaha chráněná před nečistotami, ale neproniká do ní ani vlhkost, která se objeví na povrchu.

 

Nášlapná vrstva 0,55 mm

Vzhledem k odolnosti jádra podlahy nechybí ani odpovídající nášlapná vrstva. Je to jeden z klíčových parametrů podlahy. V případě vinylové podlahy Expona Clic 19 dB zabírá z celkové tloušťky podlahy 0,55 mm a znamená to, že je konstruovaná i pro vysokou zátěž komerčních prostorů a objektů s lehkým průmyslem.  

 

Emise a zdravotní nezávadnost + ostatní certifikáty

Díky odlišné výrobní metodě mohou být nosné desky SPC vyrobeny bez změkčovadel. Hlavní výrobní složkou je přírodní vápencový prášek, polyvinylchlorid a stabilizátor a vytváří velmi stabilní kompozitní materiál.

Zdravotní nezávadnost dokládá nejpřísnější emisní certifikát Indoor Air Comfort Gold, který získá jen nízké procento výrobků. V rámci nejkomplexnějšího certifikátu podléhají výrobky i postupy výroby přísné kontrole a jsou náhodně přezkušovány. Neobsahují ftaláty, formaldehyd ani pentachlorfenol.

Podlahy jsou pod drobnohledem německého sdružení výrobců elastických podlahových krytin FEB, které garantuje bezpečné, udržitelné (ekologické?) a inovativní podlahy.

Nic z toho podlaze neubírá na tom, že je je na dotek příjemná a teplá, navíc i vybavená protiskluzným povrchem pro bezpečný podlahy.

 

Podlahové topení

Pro podlahové topení je důležité, aby podlaha kladla nízký tepelný odpor a ve skladbě podlahy nic nebránilo pronikajícímu teplu. Podlaha Expona Clic 19 dB je vhodným řešením pro podlahu na podlahové topení. RIGID není z elastického materiálu a teplem neměkne.

Konstrukce je vhodná pro teplovodní podlahové topení. Pro elektrické podlahové topení je vhodná za splnění podmínky, že topné dráty budou min. 35 mm pod povrchem podlahy. Není vhodná pro povrchové topné folie a rohože. Pro všechny typy podlahového topení platí, že max. povolená teplota povrchu je 27 °C.  

Vinylová podlaha Expona Clic 19 dB je pod drobnohledem německého sdružení výrobců podlahovin, které garantuje bezpečné, udržitelné a inovativní podlahové krytiny.  

 

Díky své kvalitě, vzhledu, snadné pokládce i údržbě je podlaha favoritem moderních interiérů.

SPC Rigid vinylová podlaha Expona Clic 19 dB 9026 Summerhouse Oak

Expona Clic 19 dB 9026 Summerhouse Oak

×