+420 737 211 548 | objednavky@brased.cz POTŘEBUJETE PORADIT S OBJEDNÁVKOU? ZAVOLEJTE NÁM!
Vaše objednávka
 
Košík je prázdný.

Vyhrajte nákupem podlahy 100 000 Kč Plánovač podlah Plánovač vinylové podlahy Objectflor Plánovač podlahy Project Floors Konfigurátor podlah Forbo Flotex

KONCEPT ZDRAVÉ PODLAHY: vinylové podlahy, podložky pod podlahy a soklové lišty s certifikáty

Vybírat certifikované podlahy je dobrý nápad. Proč je správné hledat výrobky, které jsou prověřené nezávislými testy a splňují přísné normy na množství emisních látek je jasné - jde totiž o zdraví.

 

Certifikáty jsou známka kvality

Při výběru nové podlahy je důležitým parametrem také zdravotní nezávadnost krytiny. Setkat se můžete s různými potvrzeními, prohlášeními a lákavými marketingovými hesly. Pro vytvoření zdravého prostředí se však spoléhejte zejména na dva mezinárodní a nezávislé certifikáty: Indoor Air Comfort Gold a Greenguard Gold.

Vybírat certifikované podlahy je dobrý nápad. Proč je správné hledat výrobky, které jsou prověřené nezávislými testy a splňují přísné normy na množství emisních látek je jasné - jde totiž o zdraví. Certifikáty jsou známka kvality Získat certifikáty není snadná záležitost, ale tak to má být. Na konci dlouhého procesu testování a hodnocení podle přísných kritérií je potvrzení kvalit výrobku nezávislou organizací. U vinylových podlah najdete certifikáty Indoor Air Comfort Gold a Greenguard Gold. Oba certifikáty se zajímají o množství volných těkavých látek (TVOC).

Certifikace Indoor Air Comfort Gold

Certifikát Indoor Air Comfort Gold je udělován pod hlavičkou celosvětově působící organizace Eurofins Group. V laboratořích se provádí testy hygienických a kosmetických potřeb, papírových výrobků, textilních výrobků a běžného spotřebního zboží (svíčky, žiletky, osvěžovače vzduchu aj.) V případě vinylových podlah jsou důležité chemické analýzy, které se zaměřují na těžké kovy, formaldehyd, ftaláty a další látky, které mají nepříznivý vliv na zdraví nebo životní prostředí. Certifikace Indoor Air Comfort Gold je udělována na dvou úrovních. Kromě základní je tady ještě Indoor Air Comfort Gold, jejíž limity jsou nastaveny ještě přísnější, než vyžaduje legislativa Evropské unie. Zohledňuje například kritéria dobrovolných specifikací jako jsou např. požadavky udržitelných budov.

Certifikace zdravotně nezávadné vinylové podlahy Indoor Air Comfort Gold

Výrobky s certifikací Indoor Air Comfort Gold mají nejnižší emise ve své třídě. Testy se v průběhu času provádí opakovaně a náhodně.

Koncept zdravé podlahy
Pro skutečně zdravý interiér je důležité mít všechny jeho součásti v jedné kvalitě, tedy zdravotně nezávadné.

Koncept zdravé podlahy - Indoor Air Comfort Gold

Greenguard Gold

Certifikaci Greenguard zaštiťuje organizace UL, která poskytuje služby v oblasti nezávislého testování.  V souvislosti s bydlením se na ni obracejí stavební inženýři, vlastníci budov nebo manažeři, aby řešili problémy vnitřního prostředí – vytápění, výměny vzduchu, klimatizace, ale i problematiky kvality vzduchu, která je v moderních budovách důležitá. Certifikace Greenguard je také poskytována na dvou úrovních, vedle základní je tady přísnější Greenguard Gold. Ten zkoumá přítomnost 360 těkavých organických látek a celkových emisí ve vnitřních prostorech. Certifikační značka GREENGUARD sděluje, že reprezentativní vzorky produktu prošly přísným vědeckým testováním, aby splnily některé z nejpřísnějších světových požadavků.

Certifikát Greenguard Gold

Koncept zdravé podlahy
S certifikací Greenguard Gold lze pořídit celý systém podlahy.
Koncept zdravé podlahy s certifikací Greenguard Gold

×