+420 737 211 548 | objednavky@brased.cz POTŘEBUJETE PORADIT S OBJEDNÁVKOU? ZAVOLEJTE NÁM!
Vaše objednávka
 
Košík je prázdný.

Vyhrajte nákupem podlahy 100 000 Kč Plánovač podlah Plánovač vinylové podlahy Objectflor Plánovač podlahy Project Floors Konfigurátor podlah Forbo Flotex

VINYLOVÉ PODLAHY BEZ FTALÁTŮ, BEZ EMISÍ, BEZ JEDŮ A ŠKODLIVÝCH LÁTEK

Hledejte ty správné certifikáty

Naštěstí orientace mezi certifikáty není zas tak složitá. Stačí hledat dva, které mají nejpřísnější limity, jejichž dodržování opakovaně (a namátkově) kontrolují zkušební ústavy. Pokud ústav zjistí nedodržení limitů, certifikát výrobci odebere. Díky tomu jsou certifikáty Indoor Air Comfort Gold a GREENGUARD Gold zárukou nejvyšší kvality, na škále „přísnost certifikátů“ je proto najdete zcela vpravo.

 Graf - Celkové množství těkavých organických látek

 

Zatímco na horním grafu vidíte náročnost jednotlivých certifikátů na celkové množství volných těkavých látek TVOC (benzen, toluen, xylen, metan a např. také formaldehyd), na spodním jsou nároky konkrétně na obsah formaldehydu. Ten je totiž z TVOC nejčastější a zároveň nejškodlivější.

 Graf - Obsah formaldehydu

 

Pokud tedy chcete vybrat podlahu zcela bez obsahu formaldehydu, hledejte certifikát NA/HCHO. Minimální obsah do 10 μg/m³ garantují zmíněné certifikáty Indoor Air Comfort Gold a GREENGUARD Gold. Na hraně s doporučením WHO (100 μg/m³) a českou hygienickou normou podle Vyhlášky č. 6/2003 Sb. pro obchody, školy a ubytovací zařízení (60 μg/m³) jsou ještě certifikáty Blaue Engel (do 60 μg/m³ = 0,05 ppm) a E1/HCHO (garantující maximální koncentraci formaldehydu 120 μg/m³ = 0,1 ppm).

 

Kvalita emisních certifikátů

 

Při výběru podlahy tak mějte na paměti, že ekologický neznamená to stejné co zdravý. Také neplatí, že přírodní materiál musí být automaticky zdravější. Formaldehyd je přirozenou součástí dřeva a pochází-li dřevěná podlaha ze stromu rostoucího u frekventované silnice nebo v kontaminované půdě, může navíc obsahovat kadmium, olovo a další nebezpečné látky.

 

Indoor Air Comfort Gold:
- Expona Clic 19 dB
- Conceptline Acoustic Click
- Projectline Acoustic Click
- Expona Domestic
- Conceptline (lepená)
- Projectline (lepená)
- Expona Commercial (lepená)
- Expona Design (lepená)

Greenguard Gold:
- Aquafix Click
- Aquafix Natur Click
- Aquafix Object Click
- Ecoline Click
- Easyline Click
- Stoneline Click
- Longline Click
Ecoline (lepená)

×